SİLİVRİ BOŞANMA DAVASI AVUKATI

SİLİVRİ BOŞANMA AVUKATI

Silivri boşanma avukatı olarak Silivri boşanma davalarına bakan avukat Esra Akyıldız Yaşar, boşanma davaları ile alakalı ve aile hukukuna ilgilendiren tüm uyuşmazlıkların çözümünde müvekkillerine yardımcı olmaktadır. Bireylerin boşanma davası açmadan önce dikkat etmesi gereken en önemli husus, boşanma alanında uzman avukat tercih etmek olacaktır. Avukat Esra Akyıldız Yaşar Silivride boşanma avukatı olarak Silivri başta olmak üzere tüm İstanbulda ve diğer il ve ilçelerde faaliyet göstermektedir.

SİLİVRİ BOŞANMA AVUKATI HANGİ BOŞANMA DAVALARINA BAKAR?

Zina (Aldatma) Nedeniyle Boşanma Davası 

Hayata Kast, Pek Kötü Muamele veya Onur Kırıcı Davranış Sebebiyle Boşanma Davası 

Küçük Düşürücü Suç İşleme Ve Haysiyetsiz Hayat Sürme Nedeniyle Boşanma Davası

Terk Sebebiyle Boşanma Davası 

Akıl Hastalığı Nedeniyle Boşanma Davası 

Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle (Çekişmeli) Boşanma Davası 

Ayrılık Davası 

Anlaşmalı Boşanma Davası

Boşanma Davaları ve Boşanma Sebepleri Nelerdir?

Boşanma Avukatı Nedir?

Tanıma Tenfiz Davaları ve Uygulamaları

Anlaşmalı Boşanma Davasının Çekişmeli Boşanma Davasına Dönüşmesi

Ziynet Eşyaları Davası

Evliliğin İptali Davası ve Sebepleri

Aldatılan Eşin Tazminat Hakkı

Boşanma Davasında Deliller

Nafakanın Arttırılması Davası

İştirak Nafakası Davası

Ortak Velayet

Nafakanın Kaldırılması yada Nafakanın Azaltılması Davası

İstanbul Avrupa Yakası boşanma avukatı olarak hizmet veren hukuk büromuzda ayrıca Soybağının Reddi Davası, Velayet Davası, vesayet davası, Mal Paylaşım davaları ve diğer pek çok dava alanda avukatlık hizmeti sağlanmaktadır. 

SİLİVRİ EN İYİ BOŞANMA AVUKATI MI TERCİH EDİLMELİDİR?

Boşanma davası için avukat arayışında olan bireyler, Silivri en iyi boşanma avukatı yada en iyi boşanma avukatı tarzı yaklaşımlarla avukat aramamalı, aksine boşanma alanında titiz çalışan, disiplinli bir avukat tercih etmelidir. En iyi boşanma avukatı olarak yapılan araştırmalar, önemsizdir. Önemli olan davaya bakan avukatın boşanma davasını en iyi şekilde takip ederek müvekkiline detaylı ve doğru bilgileri vermesidir.

İSTANBUL BOŞANMA AVUKATI TAVSİYESİNE NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

İstanbul boşanma avukatı tavsiyesi arayan bireyler, tercih edeceği avukatlarda öncelikle dava alanlarına, avukatın çalışma prensiplerine bakmalıdır. Çünkü titiz ve özverili bir şekilde çalışan tecrübeli boşanma avukatı, müvekkilleri ile ilgili ve boşanma davaları konusunda oldukça başarılıdır. Ayrıca boşanma avukatı tercih edilirken boşanma davasının görüldüğü bölgeye en yakın yada kolay ulaşım sağlayacak bir boşanma avukatı tercih etmek yerinde olacaktır. Örneğin boşanma davasının Silivride açılması yada tarafların Silivri bölgesinde ikamet etmesi halinde Silivri boşanma avukatı tercih edilmelidir.

EN İYİ BOŞANMA AVUKATI İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA MI BULUNUR?

En iyi boşanma avukatı İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde bulunacak diye bir olgu yoktur. İkamet edilen bölgeye en yakın avukatlar tercih edilmeli, Örneğin İstanbulda ikamet edilmesi durumunda İstanbul boşanma avukatları listesine bakılmalıdır. Yada Silivride ikamet edilmesi durumunda Silivri boşanma avukatı tavsiyesine bakılarak alanında uzman bir boşanma avukatı tercih edilebilir. Bireyler dilerse boşanma avukatı yorumları kısmına da bakarak detaylı bilgiye ulaşabilirler. 

EN HIZLI BOŞANMA NE KADAR SÜRER?

En hızlı boşanma ne kadar sürer yada en çabuk nasıl boşanabilirim diye soran bireyler için boşanma dava süresi davanın şekline göre değişmektedir. Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında boşanma süresi değişmektedir. Çekişmeli boşanma davası açılması durumunda dava uzayacak, anlaşmalı boşanma davası açılması durumunda tek celsede boşanmak mümkün olacaktır. 

SİLİVRİ ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI İLE EN HIZLI NASIL BOŞANABİLİRİM?

Silivri anlaşmalı boşanma avukatı, taraflarla görüşmesinin ardından detaylı bir anlaşmalı boşanma protokolü hazırlayacak ve gerekli belge ve bilgileri müvekkilinden aldıktan sonra anlaşmalı boşanma davasını açacaktır. Anlaşmalı boşanma davaları tek celsede karara çıkan ve en hızlı boşanmanın gerçekleştiği davalardır. 

BOŞANMA DAVASINDA AVUKAT TUTMAK ZORUNLU MUDUR?

Boşanma davalarında avukat tutma zorunluluğu yoktur. Ancak kişilerin boşanma avukatı olmadan boşanma davalarını takip etmesi zordur. Boşanma davasında yazılı ve sözlü yargılama bir arada yürüdüğünden sunulacak deliller, dilekçeler sürelere tabidir. Sürelerin kaçırılması halinde davanın kaybedilmesi ihtimali söz konusu olabilir. Bu nedenle boşanma avukatı ile takip edilen dosyalarda bir mağduriyet oluşmayacaktır. 

SİLİVRİ BOŞANMA AVUKATI ÜCRETLERİ

Silivri boşanma avukatı ücreti Resmi gazetede yayınlanan Avukatlık asgari ücret tarifesinden az olmamak üzere belirlenmektedir. 2022 yılı Eylül ayında Resmi gazetede yayınlanan Avukatlık asgari ücret tarifesine göre boşanma avukatı ücreti 9.200,00 TL'den az olamaz. Ancak bu tutar Silivri boşanma avukatının belirleyeceği minumum ücret tutarıdır. Silivri boşanma avukatı genellikle İstanbul barosunun tavsiye niteliğindeki ücret çizelgesi doğrultusunda ücret belirlemektedir. Boşanma avukatı ücreti, davadan davaya değişkenlik gösterdiğinden bu hususta Silivri avukatına danışmak gerekmektedir.

SİLİVRİ BOŞANMA AVUKATI SİLİVRİ BÖLGESİNDE Mİ HİZMET VERİR?

Silivri boşanma avukatı, Silivri dahil olmak üzere İstanbul'un tüm bölgelerinde ve şehir dışında boşanma avukatı görevi üstlenmektedir. Silivride ikamet eden yada Silivriye yakın konumdaki il ve ilçelerde ikamet eden tarafların Silivri boşanma avukatı tercih etmeleri yerinde olacaktır. 

ÇEKİŞMELİ BOŞANMA DAVASI UZUN SÜRER Mİ?

Çekişmeli boşanma davaları, anlaşmalı boşanma davalarına göre daha uzun sürmektedir. Anlaşmalı boşanma davaları çok kısa sürede sonuçlandırılırken çekişmeli boşanma davaları, uyulması gereken kanuni süreler, delillerin toplanması, tanık dinletimi vs.  sebeplerle uzamaktadır. Çekişmeli boşanma davalarını da alanında uzman boşanma avukatı ile daha kısa sürelerde sonuçlandırmak mümkündür. 

İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ.