İSTANBUL BOŞANMA AVUKATLARI VE AVUKAT TAVSİYESİ

İSTANBUL BOŞANMA AVUKATI

İstanbul boşanma avukatı olarak İstanbul ve tüm Türkiye dahil olmak üzere boşanma davalarına bakan avukat Esra Akyıldız Yaşar, boşanma davaları ile alakalı ve aile hukukunu ilgilendiren tüm uyuşmazlıkların çözümünde müvekkillerine yardımcı olmaktadır. Bireylerin boşanma davası açmadan önce dikkat etmesi gereken en önemli husus, boşanma alanında uzman avukat tercih etmek olacaktır. 

İSTANBUL BOŞANMA AVUKATI HANGİ BOŞANMA DAVALARINA BAKAR?

  1. Zina (Aldatma) Nedeniyle Boşanma Davası 
  2. Hayata Kast, Pek Kötü Muamele veya Onur Kırıcı Davranış Sebebiyle Boşanma Davası 
  3. Küçük Düşürücü Suç İşleme Ve Haysiyetsiz Hayat Sürme Nedeniyle Boşanma Davası
  4. Terk Sebebiyle Boşanma Davası 
  5. Akıl Hastalığı Nedeniyle Boşanma Davası 
  6. Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle (Çekişmeli) Boşanma Davası 
  7. Ayrılık Davası 
  8. Anlaşmalı Boşanma Davası

İstanbul Avrupa Yakası boşanma avukatı olarak hizmet veren hukuk büromuzda ayrıca Soybağının Reddi Davası, Velayet Davası, vesayet davası, Mal Paylaşım davaları ve diğer pek çok dava alanda avukatlık hizmeti sağlanmaktadır. 

İSTANBUL EN İYİ BOŞANMA AVUKATI MI TERCİH EDİLMELİDİR?

Boşanma davası için avukat arayışında olan bireyler, İstanbul en iyi boşanma avukatı yada en iyi boşanma avukatı tarzı yaklaşımlarla avukat aramamalı, aksine boşanma alanında titiz çalışan, disiplinli bir avukat tercih etmelidir. En iyi boşanma avukatı olarak yapılan araştırmalar, önemsizdir. Önemli olan davaya bakan avukatın boşanma davasını en iyi şekilde takip ederek müvekkiline detaylı ve doğru bilgileri vermesidir.

İSTANBUL BOŞANMA AVUKATI TAVSİYESİNE NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

İstanbul boşanma avukatı tavsiyesi arayan bireyler, tercih edeceği avukatlarda öncelikle dava alanlarına, avukatın çalışma prensiplerine bakmalıdır. Çünkü titiz ve özverili bir şekilde çalışan tecrübeli boşanma avukatı, müvekkilleri ile ilgili ve boşanma davaları konusunda oldukça başarılıdır. 

EN İYİ BOŞANMA AVUKATI İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA MI BULUNUR?

En iyi boşanma avukatı İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde bulunacak diye bir olgu yoktur. İkamet edilen bölgeye en yakın avukatlar tercih edilmeli, Örneğin İstanbulda ikamet edilmesi durumunda İstanbul boşanma avukatları listesine bakılmalıdır. Yada İstanbul boşanma avukatı tavsiyesine bakılarak alanında uzman bir boşanma avukatı tercih edilebilir. Bireyler dilerse boşanma avukatı yorumları kısmına da bakarak detaylı bilgiye ulaşabilirler. 

EN HIZLI BOŞANMA NE KADAR SÜRER?

En hızlı boşanma ne kadar sürer yada en çabuk nasıl boşanabilirim diye soran bireyler için boşanma dava süresi davanın şekline göre değişmektedir. Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında boşanma süresi değişmektedir. Çekişmeli boşanma davası açılması durumunda dava uzayacak, anlaşmalı boşanma davası açılması durumunda tek celsede boşanmak mümkün olacaktır. 

İSTANBUL ANLAŞMALI BOŞANMA AVUKATI İLE EN HIZLI NASIL BOŞANABİLİRİM?

İstanbul anlaşmalı boşanma avukatı, taraflarla görüşmesinin ardından detaylı bir anlaşmalı boşanma protokolü hazırlayacak ve gerekli belge ve bilgileri müvekkilinden aldıktan sonra anlaşmalı boşanma davasını açacaktır. Anlaşmalı boşanma davaları tek celsede karara çıkan ve en hızlı boşanmanın gerçekleştiği davalardır. 

İSTANBUL BOŞANMA AVUKATININ GÖREVLERİ NELERDİR?

İstanbul boşanma avukatıboşanma davaları ve aile hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıklarda görev alır. İstanbul boşanma avukatı özellikle boşanma davaları konusunda uzman olmakla birlikte Anlaşmalı Boşanma Avukatları, çekişmeli boşanma hususlarında avukatlık faaliyeti gerçekleştirmektedir. İstanbul boşanma avukatı, boşanma davası açılmadan önce ve sonrasında tüm boşanma sürecinin takibini yapar. Bu sebeple boşanma sürecinin en başında boşanma avukatı ile ilerlemek önemlidir. Boşanma davası açılmadan önce dosyaya sunulacak delil ve iddiaları değerlendiren boşanma avukatı, sürecin iyi bir şekilde yürütülmesine zemin hazırlar. Boşanma sürecinde karşılaşılacak zorluk ve talihsizliklere karşı hazırlıklı ve öngörülüdür. İstanbul boşanma avukatı İstanbul bölgesi başta olmak üzere pek çok il ve ilçede boşanma avukatı olarak görev ifa etmektedir.