BOŞANMA AVUKATI NEDİR?

BOŞANMA AVUKATI

BOŞANMA AVUKATININ GÖREVLERİ NELERDİR?

Aile hukuku konusundaki uyuşmazlıklara bakan avukatlar toplum nezdinde boşanma avukatı olarak bilinmektedir. Boşanma avukatı genellikle boşanma davası, Anlaşmalı boşanma davası, Çekişmeli boşanma davası (Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına dayalı boşanma)Maddi manevi tazminat davası, Tanıma ve tenfiz davasıVelayet davasıNafaka davası, Anlaşmalı boşanma protokolü düzenlenmesiNişanlanmanın sona ermesinden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü, Soybağı reddi davası, Vesayet davası, Aile içi şiddet ve benzeri hallerde tedbir kararı alınması, ailenin korunmasına dair 4320 sayılı kanundan doğan davalar, Evlat edinmeden kaynaklanan uyuşmazlıkların ve hukuki problemlerin çözümü, Mal paylaşım davaları, Evlenecek taraflar arasında yapılacak malvarlığı sözleşmeleri hakkında danışmanlık ve hukuki hizmetin sağlanması, Mal varlığının tasfiyesi davası, Mal rejimi davaları, Nesebin reddi, nesebin tashihi ve babalık davaları, Yaş düzeltilmesi davalarına bakmaktadır.

Boşanma avukatı, öncelikle hikayenizi dinlemekte ve durumunuza en uygun çözüm önerileri sunmaktadır. Her ne kadar boşanma davaları, uzun ve yorucu bir süreç olarak gözükse de uzman boşanma avukatı kadromuz ve en iyi boşanma avukatı kadromuz ile siz değerli müvekkillerimize en iyi hukuki desteği sunmaktayız. 

BOŞANMA DAVASI NASIL AÇILIR?

Eşler arasındaki geçimsizlik vb. sıkıntıların artması ile birlikte boşanmak kaçınılmaz hale gelir. Bu süreçte boşanma avukatı devreye girer. Boşanma davası için boşanma davalarına bakan avukatlara gittiğiniz takdirde hikayenizi detaylı olarak dinlerler ve boşanma sürecinde yapılacak uygulamaları, hak ve taleplerinizi detaylı olarak anlatırlar. Tüm talepleriniz ile birlikte boşanma avukatı, detaylı bir boşanma dilekçesi yazar ve harç ve masrafları yatırarak boşanma davasını açar. 

BOŞANMA DAVASINDA NELER TALEP EDİLİR?

Boşanma davasında talep edilecekler;

  • boşanma talebi
  • nafaka talebi
  • maddi manevi tazminat talebi
  • velayet talebi
  • ziynet eşyaları talebi
  • kadına yönelik şiddet koruma talebi

olarak sıralayabiliriz. Tüm bu talepler boşanma dava dilekçesinde detaylı olarak belirtilir. 

ÇEKİŞMELİ BOŞANMA DAVASI NE KADAR SÜRER?

Her dava kendine özgü olduğundan çekişmeli boşanma davası hususunda bir süre belirtmek zordur. Ancak uzman boşanma avukatı ile takip edilen davalarda sürecin kısalması mümkündür. Normal şartlarda 2-3 yıl aralığında süren boşanma davalarında  deneyimli boşanma avukatı kadromuz ile sürecin kısaltılmasına imkan sağlıyoruz. Siz de en iyi boşanma avukatı arıyorsanız yada boşanma avukatı tavsiyesine ihtiyaç duyuyorsanız AKYILDIZ HUKUK BÜROSolarak İstanbul boşanma avukatı,  AVUKAT ESRA AKYILDIZ YAŞAR ile boşanma davalarınızı takip edebilirsiniz. 

İSTANBUL'DA BULUNAN HUKUK BÜROMUZ İLE